Strukturovaný životopis – vzor ke stažení
Archive for Uncategorized

Nejdu na VŠ: kam tedy dál?

Ať už jste nestihli podat přihášku, neuspěli u přijímacích zkoušek nebo jste změnili rozhodnutí, nezoufejte, stále si můžete vybrat z mnoha dalších alternativ. A nakonec vám jedna z nich může vylepšit životopis a udělat z vás zajímavějšího kandidáta na budoucí zaměstnání. Jaké řešení tedy zvážit, nejdete-li hned po střední škole na vysokou?

Skončili jste školu a hledáte si práci?

Končíte nebo jste již ukončili školu a vstupujete na trh práce? Právě pro Vás byl vytvořen speciální portál Průvodce světem povolání www.gwo.cz. Průvodce nabízí pomoc při volbě povolání a praktické návody mladým lidem a všem, kteří vstupují na trh práce. Program je vytvořen v několika jazykových mutacích. Co najdete v Průvodci světem povolání? Vyhledávání vhodného […]

Poradna pro postižené uchazeče o práci

Internetový portál www.praceprozp.cz poskytuje informace zdravotně postiženým při uplatnění na trhu práce. Web provozuje Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, o.s., S-Comp Centre CZ s.r.o. Zájemci zda naleznou virtuální trh práce pro zdravotně postižené, kontakty na podporovaná zaměstnání a chráněné dílny, pracovně-právní poradnu, příležitosti vzdělávání pro postižené a další užitečné informace.

Nabídka práce personálních agentur

Hledáte si zaměstnání? Chcete změnit své pracovní místo? Na stránce http://portal.mpsv.cz/sz/zamest/zpr_prace naleznete přehlednou databázi všech personálních agentur v České republice, které zprostředkovávají volná pracovní místa.

Práce v zahraničí – praktické informace

Skončili jste školu a rádi byste získali praxi v zahraničí? Přišli jste o práci? Pro absolventy a všechy zájemce o práci v zahraničí vydali NICM a Eurodesk praktickou publikaci.

Příručka nezaměstnaného v roce 2010

Online brožura s praktickými radami pro nezaměstnané. Publikaci vydalo Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR.

Poradna pro nezaměstnané

Call centrum Ministerstva práce a sociálních věcí poskytuje telefonické a e-mailové poradenství při zprostředkování zaměstnání, evidenci na úřadu práce, při vyplácení podpory v nezaměstnanosti nebo rekvalifikaci apod. Pracovníci kontaktního centra rovněž informují o možnostech zaměstnání v zemích Evropské unie.

Chcete dobře zapůsobit na zaměstnavatele?

Zaujala Vás nabídka volného místa a rozhodli jste se, že na ni zareagujete. Personalista/ka si na základě Vašeho životopisu utváří první dojem o Vás. Životopis a motivační dopis jsou proto více než jen papír či emailový soubor. Můžete zaujmout, ale také odradit. Na těchto stránkách Vám nabízíme několik rad a doporučení, jak dobře zapůsobit prostřednictvím […]